E-Mail Listesi

Adınız :
Soyadiniz :
E-Mail Adresiniz :
Şirket :
Telefon :
GSM :
Faks :
Adres :
İnternet adresi :
Şirket Faaliyet Alanı :

Hakkımızda

Daha dünyada sinema, rontgen cihazı, Gilette, Kodak, naylon, bilgisayar  yokken………

Yıl 1895, Osmanlı'nın son yılları...  İstanbul'da ticarete ve sosyal hayata Fransızlar, Rumlar, İtalyanlar hakim. Jean Cesar ReboulParis üniversitesi eczacılık fakültesinden mezun olduktan sonra babasını Hopa Trabzon otoyolunu yapan müteahhitlik şirketinde ziyaret giderken İstanbul’a hayran kalır ve “Rue de Pera” da bir eczane açmaya karar verir.  “Roumelie han” yeni bitmek üzeredir ve altına "Grande Pharmacie Parisienne-Büyük Paris Eczanesi" adıyla tarihe geçecek  bir  eczane açar.  O günden itibaren  Türk tıbbına adını duyurmuş ve hekimlerin reçetelerine formülasyonların yapılmasını, yeniliklerin yaratılmasına, günümüzde de kozmetik araştırmalarına imkanlar sağlamıştır. Bu günde hazırlama reçetelerde gerek ham madde çeşitliliği gerekse  üretim teknolojilerindeki üstünlüğü ile halkımızda saygın bir yer edinmiştir. Pera eczaneleri olarak adlandırılan, Beyoğlu'ndaki ilk eczanelerden biri olanRebul Eczanesi, İstanbul'da Osmanlı'dan günümüze, kurulduğu yerde yaşamını sürdüren tek eczanedir.

Rebul Eczanesi, daha o tarihlerde gençleştirici kremler, diş suları, nasır pomadları gibi pek çok kozmetik ürünü üretir ve bununla ünü yayılmaya başlar.

Ülkemizde kalitesiyle ve standartlarıyla ünlenen Rebul markası, ürettiği çok özellikli kozmetik ürünleriyle halkımızın takdirini kazanmış ve Dünya Kalite KontrolMadalyası'na layık görülmüştür.

Rahatlatıcı kokusu ile Türkiye'nin 1935'te tanıştığı Lavanda'nınünü çok hızlı bir şekilde yayılır. Öyle ki; Beyoğlu'nda dolaşmak için Rebul'un Lavanda'sınınsürülmesi gerektiği kuşaktan kuşağa bir efsane olarak aktarılır. Rebul Lavanda,  bir kolonyadan öte, o dönemin en popüler erkek parfümü, aftershave'i, kuaförler tarafından stresten arındırmak için saça uygulanan bir mucize, her eve götürülen en prestijli hediye olmuştur.

Günümüze gelindiğinde Rebul, bir yüzyıla tanıklık eden geçmişi ile, geçmişine sahip çıkan ve sürekli yenilenen bir marka olmayı başarmıştır.

Rebul günümüzde faaliyetlerini odaklayarak farklı alanlarda gelişimine devam etmektedir.

Parfum ve kolonyalarda, Rebul, Colors ve  Angie markalarıyla hizmet veriyoruz. Lavanta kolonyası , parfüm, deodorant, SPA ürünleri , tras sonrası ürünler,  Rebul Kozmetik'in sahip olduğu ürün yelpazesidir.

Dünya ambalaj ve koku trendleri ve sektörle ilgili tüm yenilikler çok yakından takip edilerek, yeni Rebul parfümleri ile tüketiciye ulaşılabilir fiyata en üst kaliteyi vaat ediyoruz. Her sene portföyümüze yeni kreasyon parfümler ekliyoruz.

MFM COSMECUTICALS markasıyla dermo kozmetik konusunda kendine has bir seri oluşturmuş ve bu konuda çok ciddi gelişimler sağlamıştır.  Gerek formulasyon gerekse üretim teknolojileri açısından çok farklı bir konumdaolan bu seri kozmetiklerin bir kısmı yaygın dağıtım ile eczanelere intikal ettirilmekte, bir kısmı (Dermo kozmetik) ise sadece eczanemizde satılmaktadır.

MFM NUTRACEUTICALS ise besin destekleri ile halkın pek çok derdine yardımcı olacak olan formülleri üretmektedir.

Sürekli yeniliklere, ilklere imza atan ve çeşitli ödüllerle de başarılarını perçinliyen  Rebul, son yıllarda ihracata yönelik çalışmaları ile  de dünya pazarında çok büyük beğeni topluyor. Türkiyenin en köklü ve önemli   markalarından olma yönünde ilerleyen Rebul, Dünya Kozmetik pazarında global bir oyuncu olmak  için son dönemde yatırmlarını hızlandırmış durumda. Bugün Rebul, kendi ürünlerini 40’a yakın ülkeye ihraç ediyor.

Rebul günümüzde yerleştirdiği felsefesiyle kalite, fiyat ve hizmet üçgenindeki başarısıyla halkımızın artan ilgisine layık olmaya çalışmaktadır.  Sürekli araştırmalarıyla, yeniliklerde ki önderliği ile, çalışkan kadrosuyla 1895den günümüze yitirmediği heyecanıyla hep genç, dinamik ve meslek aşkıyla hayatına devam etmektedir.  Siz değerli Rebul dostları ilginizi devam ettirdikçe daha nice asırları geride bırakmaya niyetliyiz.  1895den günümüze meslekte liderliği devam ettiren Rebul sizlerle ve daima sizlerin en yakın dostu olmaya kararlıdır.

F.Mehmet MÜDERRİSOĞLU

ECZACI

 

 

 
Adınız :
Soyadiniz :
E-Mail Adresiniz :
Şirket :
Telefon :
GSM :
Mesajınız :